Jak dbać o starzejącą się skórę?

Kiedy tak właściwie zaczyna się starzenie skóry? Niestety zdecydowanie szybciej niż może się nam wydawać. Już w okolicy 25 roku rozpoczyna się proces biologicznego starzenia skóry. Na szczęście możemy zrobić naprawdę sporo aby spowolnić proces starzenia, a później również niwelować jego efekty.

Zazwyczaj najbardziej zależy nam na tym, aby dobrze wyglądała nasza twarz i właśnie na niej się dzisiaj skupimy. Wraz z wiekiem skóra twarzy traci jędrność i staje się coraz bardziej sucha. Pojawiają się na niej zmarszczki i oznaki zmęczenia, skóra nabiera też szarawego koloru.

Warto o cerę zadbać jak najszybciej. Kilka prostych i podstawowych sposobów to:

– unikanie szkodliwych promieni UV czyli po prostu ochrona skóry przed słońcem. O filtrach ochronnych należy pamiętać w każdym wieku i przez cały rok. Promienie słoneczne realnie niszczą naszą skórę.

– dbanie o nawilżenie skóry. Zapewnią to odpowiednie kremy bogate w składniki takie jak na przykład pochodne witaminy A i C czy koenzym Q10. Kremy powinno się dobierać odpowiednio do wieku i stanu cery.

– zadbanie o to, aby zawsze przed położeniem się spać, prawidłowo i starannie wykonać demakijaż. Jest to istotne w kontekście nocnej naturalnej regeneracji skóry.

Już stosowanie się do powyższych zaleceń realnie nam pomoże, ale można dla swojej skóry zrobić znacznie więcej. W zachowaniu zdrowej, dobrze wyglądającej cery pomocne będzie oczywiście prawidłowe odżywanie się, odpowiedniej długości sen, unikanie stresu itd. Skórę twarzy można również masować (wystarczą do tego własne palce, ale można też korzystać ze specjalnych masażerów).

Poza domowymi sposobami, warto także skorzystać z profesjonalnych zabiegów oferowanych przez kliniki urody. Są to sprawdzone metody o wysokiej skuteczności, które pomogą uzyskać satysfakcjonujący efekt w stosunkowo krótkim czasie.

Dla przykładu zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego Emerge™ są skuteczne w pozbyciu się tzw. kurzych łapek. Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonany urządzeniem DERMAPEN 4.0™ pobudza skórę do efektywnej regeneracji. OXYBRAZJA zapewnia trudny do osiągnięcia w inny sposób efekt oczyszczenia i głębokiego dotlenienia skóry. Zabiegi z wykorzystaniem technologii VoluDerm™ Legend™ skutecznie redukują zmarszczki. Przykładów można podać znacznie więcej – ważne jest to, żeby kosmetolog w klinice urody doradził nam najlepszy zabieg dla naszych potrzeb.

Artykuł opracowany przy współpracy z warszawską kliniką urody Beauty Duty.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]